a
  • Çiftçi TV
  • Genel
  • KARADENİZBİRLİK’ten ‘ayçiçek yağı’ açıklaması

KARADENİZBİRLİK’ten ‘ayçiçek yağı’ açıklaması

KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan, ayçiçek yağında son günlerde piyasada oluşan fiyat dalgalanmaları ve 'stok' iddialarıyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Genel Müdür Ünal Erarslan, ayçiçek yağında son zamanlarda oluşan piyasa hareketlerine dikkat çekerek, “Bu durum, genelde ihtiyacımızın tamamını yerli üretimden karşılayamayıp yarısına yakınını ithal yoluyla temin etmemize bağlı olarak ortaya çıkmıştır. Nitekim ithalatçısı olduğumuz Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş halinden kaynaklı ithalat zorluğuna bağlı fiyat artışının da etkisiyle, piyasanın talebini karşılamakta zaman zaman yetersiz kalınmaktadır” dedi. 

 “Fiyatlar revize edilmektedir” 

Her şeye rağmen ülke genelinde ‘tamamen yağsız kalındığı’ şeklindeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını da belirten Erarslan, “Böyle bir durum söz konusu değildir. Gelişen piyasa şartları çerçevesinde fiyatlar revize edilmektedir” diye konuştu. 

“Aşırı talep fırsatçıya yarar” 

Vatandaşlara da seslenen Ünal Erarslan, “Fırsatçılığa meydan vermemek için tüketicilerimizin de dikkatli olması ve ihtiyaç fazlası aşırı taleple spekülasyona sebep olmaması gerekmektedir. Birliğimizce yeni mubayaa dönemi olan ağustos ayına kadar üretimimiz olan yağlardan piyasaya her ay belli miktarda yağ arz edilecek olup, buna göre planlama yapılmıştır” şeklinde konuştu. 

0 2 0 1 0 2
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Massey Ferguson “Farm Machine 22” ödülünü kazandı!

HIZLI YORUM YAP

0 2 0 1 0 2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x