a

Öğrencilerin ektiği ‘ata tohumu’ boy verdi

Van’daki Tuşba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ekilen ata tohumunun boyu herkesi hayran bıraktı.

1967 yılında ‘Ziraat Meslek Lisesi’ olarak açılan Tuşba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fahrettin Aysan Okulda tarım, hayvan sağlığı ve gıda teknolojileri gibi alanların yer aldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

Okul olarak hem sivil toplum kuruluşları hem YYÜ hem de çiftçilerimizle işbirliği içerisinde bazı uygulamalar yapıyoruz. Bu çerçevede tarla-bahçe bitkileri, kuluçka merkezi, hayvan yetiştiriciliği ve ürünlerinin değerlendirilmesi gibi çalışmalarımız var.

Tarla ve bahçe bitkileri uygulamaları çerçevesinde bu yıl 20 dönümlük bir alanda ‘ata tohumu’ uyguladık. Bu ata tohumundaki gelişme hakikaten çok memnuniyet verici. Bunda da faktörün toprağın çok iyi işlemesi olduğunu düşünüyoruz. Çünkü sonbaharda erken ekim yaptık. Bunun yanında gösterilen özen ve yağış faktörünün de olabileceğini değerlendiriyoruz

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Çiftçiler süper meyve Aronya’dan umutlu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x