a

“Pandemi döneminde taşın altına elimizi koyduk”

Koruma Klor Teknik Müdürü Gökhan Baştuğ, Çiftçi TV ekranlarından Tarla Günleri Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Koruma Klor Teknik Müdürü Gökhan Baştuğ, Çiftçi TV ekranlarından Tarla Günleri Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Koruma Klor Teknik Müdürü Gökhan Baştuğ, “Tarım grubumuzda 8 ayrı bölge ofisimiz, bayi ve distribütör ağımız ile çiftçimize uzun yıllardır hizmet ediyoruz. Pandemi bize tarım sektörümüzün ne kadar değerli ve önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Pandemi sürecinde yurt dışından ithalat gerçekleştirdiğimiz hammadde fiyatlarının, nakliye vb… artışı sektörümüzü etkiledi. Ancak Koruma Klor Alkali olarak biz de taşın altına elimizi koyduk çiftçimize çok yansıtmamaya çalıştık” dedi.

Koruma Klor Teknik Müdürü Gökhan Baştuğ, “Türkiye’deki en büyük problemlerden bir tanesi bitki koruma ürünlerini doğru kullanmamak. Doğru kullanımdan bahsettiğimiz şey ise, doğru zamanda, doğru dozda, doğru su miktarı, doğru kalibre edilmiş alet ile ürünleri kullanmak. Bitki koruma ürünlerini kullanımı oldukça önemli. Kullanmazsak % 80′ e varan verim kayıpları oluşabilir. Bu ise dünyada açlık demektir.
Koruma Klor Teknik Müdürü Gökhan Baştuğ, “Bir diğer önemli sorun ise sahte ilaç kullanımı buradan çiftçilerimizi uyarmak istiyorum. Sahte ilaçlara dikkat edelim. Ürünleri yetkilendirilmiş bayilerden alalım. Şüphelendikleri ilaçları ilgili firmaya ve bağlı bulundukları Tarım İl-İlçe Müdürlükleri’ne bildirsinler” şeklinde konuştu.

Yaptıkları yeni yatırımlara deyinen Koruma Klor Teknik Müdürü Gökhan Baştuğ, ‘’Herbisit grubunda yer alan Benfluralin ve fungisit grubunda yer alan Bakır oksiklorür aktif maddelerini Türkiye’de ilk defa yerli olarak üretmenin gururunu yaşıyoruz. Ayrıca Türkiye için stratejik öneme sahip aktif maddelerle ilgili yatırımlara devam edeceğiz ve bu ürünleri de çiftimizin kullanımına sunacağız. Çiftçimize yakın zamanda gübre yatırımlarımız ile ilgili de güzel haberlerimiz olacak” ifadelerini kullandı.

0 1 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Çeltik üretiminin çileli yolculuğu başladı

HIZLI YORUM YAP

0 1 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.