a

Remak Redüktör 2022 hedeflerini pekiştirdi

Uzun yıllardır Türkiye’nin önde gelen redüktör ve şanzıman üreticileri arasında yer alan Remak Redüktör yeni yatırımları ile sektördeki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor.

Uzun yıllardır Türkiye’nin önde gelen redüktör ve şanzıman üreticileri arasında yer alan Remak Redüktör yeni yatırımları ile sektördeki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Güç aktarım sistemlerinin redüktör ve şanzımanlarını üreten Remak Redüktör, 38 farklı çeşit ile şu an Türkiye’de en çok çeşit redüktörü üreten firma konumunda olmakla beraber, üretim yelpazesini genişletmeye devam ediyor. 2021 hedeflerinin hepsine ulaştıklarına değinen Yönetim Kurulu Başkanı Aydoğan Pehlivan, söze şu şekilde devam etti. “1987 yılından beri 9.000 metrekare alanda üretim yapan bir fabrika haline gelmek bizler için gurur verici, an itibariyle yelpazesi içerisinde Türkiye’de en çok çeşidi üreten redüktör fabrikası konumundayız. Firmamız politikası gereği hep farklı ürünlerde ve niş sektörlerde uzmanlaştık. Şimdi ise güç aktarım sistemlerinin geleceği olan Planet Redüktör yatırımımızla gündemdeyiz. Uzun senelerdir tarım sektörüne yönelik olarak planet redüktör üretmekteyiz ve edindiğimiz ARGE altyapısı ile daha büyük makinaların güç aktarım sistemlerini üretecek hale geldik. Bu durum hem ülkemiz hem de sanayimiz için çok iç acıcı. Ülkemiz sanayisi gün geçtikçe gelişmekte ve biz sanayicilere çok büyük görevler düşmektedir. Umarız ki üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirip hem ülkemiz için hem de firmamız için gerekeni yapmaya devam edeceğiz.”

Remak Redüktör ürünlerinin, Ortadoğu ülkeleri içerisinde çok fazla payı olduğunu belirten Aydoğan Pehlivan, 2021 yılı itibariyle Avrupa ülkeleri arasında da tercih edilmekte olduklarını, asıl hedefin Avrupa markaları arasında yerlerini sağlamlaştırmak olduğunu iletti. Üretim altyapısı içerisinde Avrupa gereklilikleri arasında bulunan kalite kapsamlarının hepsini tamamladıklarını belirten Pehlivan, gerekli tüm testlerden geçen redüktörlerin bağımsız laboratuvarlar tarafından denetlendiğini ve belgelendikten sonra Avrupa ve Amerika pazarına sunduklarını ekledi.

Avrupa pazarının yanı sıra, Amerika’da kurdukları yeni şirket olan “RemakUSA” ile de Amerika pazarını hedeflediklerini belirten Pehlivan söze şu şekilde devam etti ; “Amerika pazarı konumu ve popülasyonu itibariyle apayrı bir dünya halinde hareket etmekte, büyüyen markaların kesinlikle gözden çıkaramayacağı bir pazardır. Remak Redüktör olarak Amerika pazarı her zaman eksenimizde olan bir hedefti fakat bu atılımları doğru zamanda istikrarlı ve sağlam bir şekilde yapmak asıl mühim olan bir diğer husustur. Günümüz itibariyle yeni firmamız olan “RemakUsa” Amerikanın Florida eyaletinde faaliyetlerine başlamış bulunmaktadır. Remak Redüktör tarafından üretilen tüm redüktör, şanzıman ve diğer tüm ekipmanlar an itibariyle Amerika’da bulunan firmamız tarafından stoklu bir şekilde satılmaktadır. Orta vadeli hedeflerimiz içerisinde ise Amerika pazarında kalıcı ve bilinen bir oyuncu olmak vardır. ARGE’sini tamamladığımız ve seri üretime başladığımız Planet Redüktörler ise Amerika pazarında öne süreceğimiz en büyük oyuncularımızdan biri haline gelecektir.”

Öncelikli hedef sektörlerinin her zaman ihtiyaç duyulan altyapı sistemleri olduğu belirten Pehlivan, yatırıma her zaman devam edeceklerini açıklayarak, farklı ülkelerde aktivitasyonunu her geçen gün arttırarak Türk ürünlerinin ve Remak Redüktör’ün geniş yelpazesinin kullanıcının takdirine sunduklarını ardından fazlasıyla tercih edildiğini belirtti.

Günümüz itibariyle ARGE altyapılarını her geçen arttırdıklarını belirten Pehlivan, uzun vadeli hedefleri arasında ise bir ARGE Merkezi kurmak olduğunu ve katma değerli işler yaratacaklarını iletti. Yapılan yeni yatırımlar ile farklı sektörlerde kilit oyuncu hedefi olma hedefi gün geçtikçe sağlamlaşan Remak Redüktör her geçen gün yatırımlarına fazlasıyla devam edeceklerini söyledi.

1 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Konya Şeker’de 68. kampanya döneminin üretim startı verildi

HIZLI YORUM YAP

1 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x