a

Yetiştiricilere yüzde 70 hibeli 223 süt sağım makinesi

Bingöl’de Tarım ve Orman İl Müdürlüğü koordinesinde, kent genelinde yetiştiricilere 223 adet mobil süt sağım makinesi yüzde 70 hibeyle dağıtıldı.

Bingöl Valiliği İl Özel İdaresi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği destekleriyle, yüzde 70 hibeli mobil süt sağım makinesi dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Aw791562 02

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen dağıtımın töreninde, son 4 yılda içinde 423 adet süt sağım makinesinin yetiştiricilere dağıtıldığını vurgulayan Vali Kadir Ekinci, “İlimizde 22 adet bulunan ve yaklaşık 104 ton süt toplama kapasitesine sahip olan süt toplama merkezlerimiz, daha önce yapılmıştı ama atıl durumdaydı bunların bakım ve onarımlarını gerçekleştirerek, üreticimizin hizmetine sunduk. Yine Fırat Kalkınma Ajansı’mızın destekleriyle 10 adet daha süt toplama merkezimizin yapımını gerçekleştirdik. İl Özel İdaremizin katkılarıyla geçen yıl 42 adet her biri 500 litrelik olmak üzere süt soğutma tankını üreticilerimize ulaştırdık. 4 yılda 423 adet süt sağım makinesi dağıttık. Bugün de 223 süt sağım makinesinin dağıtımını gerçekleştirdik” diye konuştu.

Yapılan açıklamaların ardından mobil süt sağım makineleri yetiştiricilere dağıtıldı.

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Ukrayna: 100’den fazla gemi bekliyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x