a
Çiftçi İçin Var mısın
Çiftçi İçin Var mısın

Delibaş hastalığı ile mücadele!

Konya’nın Ilgın ilçesinde halk arasında delibaş hastalığı olarak bilinen ve ciddi ekonomik kayıplara neden olan “coenurosis” parazitine karşı mücadele devam ediyor.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ilgın Küçükbaş Hayvan Üreticileri Derneği tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan proje farklı bölgelere de örnek olarak devam ediyor.

Ilgın Küçükbaş Hayvan Üreticileri Derneği Başkanı Abdullah Altan, yaptığı açıklamada, “İlçemizde KOP ile Anadolu Çobanları Buluşuyor Projesi’nde geçtiğimiz yıl koruyucu hekimlik faaliyetleri kapsamında, halk arasında delibaş hastalığı olarak bilinen ve küçükbaş hayvanlarda beyine yerleşerek ekonomik kayıplara neden olan “coenurosis” parazitine karşı mücadele başlatılmıştı. Bu yıl yine Ilgın Küçükbaş Hayvan Üreticileri Derneği olarak en az 3 yıl daha sürdüreceğimiz mücadelemizi başlatmış bulunmaktayız.” dedi.

5d1f0c309597094fa83786e1b3ac0681 s

Konya’da başlatılan ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından da uygulanmaya başlayan projenin amacı delibaş hastalığı sebebiyle yaşanan kayıpların en aza indirilmesi olarak ifade ediliyor.

16 6 0 3 4 3
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Sıradaki haber:

Hayvanların tüyleri kırağı tuttu

HIZLI YORUM YAP

16 6 0 3 4 3

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x
()
x