a

Belediye serasından 400 bin kışlık fide desteği

Beykoz’da tarımı güçlendirmek, çiftçilere destek olmak amacıyla başlatılan proje çerçevesinde çiftçilere 400 bin adet kışlık fidan dağıtıldı.

Belediyenin kendi bünyesinde kurduğu seralarda yetişen fideler toplanarak, Cumhuriyet Köyünde yapılan tören ile temsili olarak çiftçilere verildi.

Üreticilere alım garantisi verildi

Beykoz Tarım Müdürü Saadettin Çakır, “Çiftçilere sizlere ne gibi desteğimiz olabilir diye sorduk. Çiftçilerin bizden istekleri, ürünleri satamama, satış konusunda sıkıntılar, fidelerde pahalılık ve gübre desteği gibi destekler istediler. Biz de bu proje çerçevesinde öncelikle adil sözleşmeli tarım projesi çerçevesinde üreticilerimizin üretmiş olduğu ürünlere alım garantisi verdik.

Bu bağlamda devam eden projemiz olan fide desteği olayı ile ilgili de sera hazırlığına başladık. Ve 2021 yılının Aralık ayının 25’inde bu seramızı kurduk. 2 bin metre karelik seramızda yıllık hedefimiz olan 1 milyon fide hedefini kurduk. Bu hedefimizin Mayıs ayında 460 binlik yazlık fidesini tamamladık. Şimdi de, kışlık fidenin 400 bin tanesini burada çiftçilerimize ulaştırıyoruz” dedi. 

0 0 0 0 0 0
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları oku

Sıradaki haber:

Büyükşehirden binlerce çiftçiye tamamı hibe 75 milyonluk mazot desteği

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

0
Haberle İlgili Görüşünü Paylaş!x